W ramach kampanii komunikacyjnej, EPEE, ARE, Asercom i EFCTC opracowały i wydały broszurę informacyjną dla instalatorów, zachęcającą ich do przygotowania się na używanie łatwopalnych czynników chłodniczych w bliskiej przyszłości. Broszura zawiera kluczowe informacje na temat tego, czym są czynniki o cechach łatwopalnych i dlaczego ważne jest ich stosowanie.

Broszura "Przygotuj się na łatwopalne czynniki chłodnicze!" (Get Ready for Flammable Refrigerants!) - informuje: aby osiągnąć europejskie terminy wycofania f-gazów, wszyscy europejscy wykonawcy będą musieli ostatecznie zacząć używać nowych czynników, o niskim GWP. Wszystkie te nowe czynniki chłodnicze cechuje łatwopalność.

W broszurze opisano wszystkie aspekty, które należy wziąć pod uwagę przy stosowaniu nowych czynników chłodniczych, niezależnie od tego, czy są to "łatwopalne" produkty A2L, czy wysoce łatwopalne, jak propan. Grupa poprzez ulotkę ostrzega także, że presja na ceny i podaż czynników chłodniczych w wyniku stopniowego wycofywania prawdopodobnie doprowadzi do wzrostu liczby fałszywych czynników i zaleca wykonawcom kupowanie czynników chłodniczych tylko ze znanych renomowanych źródeł.

Broszura jest bezpłatna i można przeczytać ją lub pobrać ze strony: https://www.epeeglobal.org/wp-content/uploads/Leaflet-Grow-your-business_Flammable-refrigerants.pdf 

Aktualnie w języku angielskim, oczekuje na tłumaczenie także na język polski

To nie pierwsza inicjatywa EPEE, AREA, Asercom i EFCTC. W wyniku podobnej współpracy, wykonawców-instalatorów informowano o zaprzestaniu stosowania czynnika R404A o wysokiej wartości GWP. Czytaj więcej: Zostań w biznesie: zaprzestań instalowania urządzeń z czynnikami chłodniczymi R-404A / R-507!