„Przygotowania do targów realizujemy zgodnie z planem i co do zasady nie różnią się one od poprzednich ich edycji. Obecnie jesteśmy na etapie przyjmowania zgłoszeń kolejnych firm i wstępnego lokalizowania ich ekspozycji w pawilonach MTP. Do końca września swój udział w BUDMIE zgłosiło ponad 200 firm z kilkunastu krajów, m.in. z Austrii, Belgii, Białorusi, Holandii, Litwy, Łotwy, Niemiec, Rosji, Szwecji, Turcji czy Ukrainy. Każdego dnia do tego znakomitego grona dołączają kolejni producenci.” – mówi dyrektor targów BUDMA, Dariusz Muślewski, i dodaje – „Przyszło nam zmierzyć się z czasami, w których musimy szukać specjalnych rozwiązań. Tak też postrzegamy targi BUDMA, które w dużej mierze odbędą się na zasadach, które znamy z przeszłości, ale "wzbogacone" o nowe standardy bezpieczeństwa. Zachowanie dystansu nie oznacza braku możliwości spotykania się, rozmowy czy wymiany poglądów, a jedynie innego do nich podejścia.”

Przyszłoroczne targi BUDMA będą ofertą producentów i dystrybutorów materiałów budowlanych z całego przekroju branży. Ekspozycja ma być podzielona na odpowiednie „Salony” tematyczne, a zobaczymy m.in.:
- Salon Stolarki Budowlanej
- Salon Dachów, Akcesoriów i Sprzętu Dekarskiego
- Salon Ścian, Stropów i Posadzek
- Salon Systemów Wykończeniowych i Architektury Miejskiej
- Salon Narzędzi, Elementów Mocujących i Wyrobów Metalowych
- Salon Pomocniczego Sprzętu Budowlanego
- Salon Maszyn, Rusztowań, Szalunków i Wyposażenia Placu Budowy
- Salon Konstrukcji Stalowych i Gotowych Systemów Budowlanych
- Salon Ekotrendów i Energii w Budownictwie.

Szeroki zakres ekspozycji uzupełnią ciekawe wydarzenia. Czeka nas między innymi kolejna odsłona Forum Gospodarczego Budownictwa Build4Future z udziałem znakomitych ekspertów, przedstawicieli instytucji rządowych i sektora prywatnego. Tematykę związaną z otaczającą nas przestrzenią poruszy Forum Designu
i Architektury D&A, a hasłem przewodnim przyszłorocznej edycji jest „Sumienie detalu”; rozmawiać będziemy zatem o wpływie detalu architektonicznego na samopoczucie, wydajność i zdolności intelektualne człowieka.

W jaki sposób prawidłowo zamontować elementy stolarki budowlanej, jakie narzędzia będą nam przydatne, jakich technik należy użyć – dowiemy się w specjalnej strefie Związku Polskie Okna i Drzwi. Dekarze będą rywalizować w przygotowanych przez Polskie Stowarzyszenie Dekarzy Mistrzostwach oraz testować akcesoria w tzw. „pawilonie dachowym”. Swoje mistrzowskie umiejętności zaprezentują również parkieciarze zrzeszeni
w Stowarzyszeniu Parkieciarze Polscy. Partnerzy BUDMY stworzą fachowcom niepowtarzalną okazję do przetestowania narzędzi, elektronarzędzi i wielu materiałów budowlanych – wszystko w interaktywnej Strefie Testów, którą zorganizuje Grupa Prace Wykończeniowe.

„Z dużym zaangażowaniem przygotowujemy targi BUDMA 2021 - to będzie już 30 spotkanie całej branży budowlanej w Poznaniu. Tym bardziej serdecznie zapraszam do udziału w nich. Jestem przekonany, że rozmowy przeprowadzone podczas targów pozwolą optymistycznie spojrzeć na przyszłość i dalszy rozwój całego sektora. Jako organizator ponownie dołożymy wszelkich starań, aby pobyt w Poznaniu był satysfakcjonujący, pełen owocnych spotkań oraz bezpieczny.” – podkreśla Dariusz Muślewski.

Przyszłorocznej BUDMIE towarzyszyć będą targi Windoor-tech, które kompleksowo zaprezentują maszyny, komponenty i całe linie technologiczne wykorzystywane przy produkcji stolarki budowlanej. To będzie znakomita okazja, aby na żywo przekonać się o zaletach prezentowanych przez producentów rozwiązań, a także zobaczyć maszyny „w akcji”. Warto zapisać lutową datę w kalendarzach i wziąć udział w tym obowiązkowym dla branży budowlanej wydarzeniu.

Targi BUDMA oraz Targi Windoor-tech: 2-5 lutego 2021r., Poznań