W otwarciu wzięło udział kilkaset osób z Polski i zagranicy. Głównymi wydarzeniami tego wieczoru były wystąpienia właścicieli i zarządu, uroczyste przecięcie wstęgi i podziękowania, a także znakomita inscenizacja, która pozwoliła zaprezentować przestrzeń nowej fabryki SMAY.

- Jesteśmy tu we wspaniałym gronie, bez którego nasza firma nie miałaby racji bytu. Są z nami: inwestorzy, projektanci, rzeczoznawcy, wykonawcy oraz przedstawiciele dostawców i hurtowni oferujących nasze rozwiązania – tak rozpoczął swoje przemówienie Michał Maj, prezes zarządu firmy i gospodarz otwarcia.

- W rozwoju firmy jest parę niezwykle istotnych kwestii – mówił Marek Maj, założyciel firmy SMAY. - Po pierwsze to ludzie. To oni tworzą rzeczywistość, która nas otacza. […] Po drugie to marzenia. Bez marzeń nie ma motywacji ani inspiracji.

Zaufanie, szacunek, odpowiedzialność i praca zespołowa to zaprezentowane podczas gali wartości firmy SMAY. O tym, w jaki sposób wpływają one na działalność i tworzą żywą tkankę firmy, mówiła Marzena Maj – wiceprezes zarządu SMAY.

Michał Maj w swoim wystąpieniu argumentował: - Nasze produkty i rozwiązania to gwarancja bezpieczeństwa dla użytkowników obiektów, w których są zainstalowane. Z tego względu są również gwarancją bezpieczeństwa dla inwestorów: dla właścicieli magazynów, galerii handlowych, biurowców, apartamentowców i tak dalej. […] Gwarantuję państwu, że nasza firma wciąż będzie zapewniać niezmienną jakość, bezpieczeństwo i komfort.

Budowa hali zapewniła przestrzeń na stworzenie nowych oraz modernizację istniejących gniazd i linii montażowych. Jeszcze w tym roku powstaną nowe linie produkcyjne – m.in. dla przepustnic wielopłaszczyznowych stalowych, regulatorów przepływu i klap przeciwpożarowych. Zwiększy się również wydajność produkcyjna w przypadku wyrobów przeciwpożarowych. W czwartym kwartale 2022 r. SMAY planuje podwoić wydajność w zakresie produkcji klap przeciwpożarowych okrągłych i prostokątnych. A to dopiero początek. Firma, która stawia na intensywny rozwój oraz obecność na arenie międzynarodowej, zapowiada dalsze wzmocnienie możliwości produkcyjnych.

Ważna część firmy to dział R&D. Obecnie składa się on z ponad 30 osób. Na terenie nowego zakładu już powstały laboratoria badawcze o powierzchni ponad 1000 m2. W niedalekiej przyszłości rozpocznie się budowa osobnego laboratorium, w którym będą prowadzone badania w zakresie wentylacji bytowej i pożarowej.

Nowa siedziba SMAY to nowoczesny zakład produkcyjno-magazynowy o łącznej powierzchni 18 500 m2 (wraz z laboratorium badawczo-rozwojowym), czterokondygnacyjny budynek biurowy o powierzchni 4500 m2 oraz budynek socjalny o powierzchni 1850 m2. Całkowita powierzchnia zabudowy wynosi ponad 21,4 tys. m2.

Nowy zakład produkcyjny firmy wykorzystuje najnowsze technologie, zgodne z ideą Przemysłu 4.0. W nowej siedzibie znalazły zastosowanie nowoczesne rozwiązania techniczne wspierające komfort i zdrowie pracowników, a także gości. Odpowiednią jakość powietrza zapewni nowoczesna wentylacja, w tym iFlow (czyli ekologiczny system wentylacji dostosowujący się do zmiennych potrzeb użytkowników i zajętości pomieszczeń), a także fotowoltaika i inne energooszczędne rozwiązania, które przyczyniają się do niskoemisyjności budynku.

Siedziba SMAY krótko w liczbach
• 36 tys. m2 powierzchni całkowitej.
• 17,5 tys. m2 części magazynowo-produkcyjnej (powierzchnia netto).
• 5,8 tys. m2 powierzchni biurowej i socjalnej oraz laboratoryjnej (powierzchnia netto).
• Blisko 800 m2 powierzchni przeznaczonej tylko dla celów badawczych.
• 150 urządzeń.
• 300 ton sprzętu.

Źródło: SMAY sp. z o.o.
Więcej na www.smay.pl