Wyraźnie i ponownie widać wzrost we wszystkich danych dotyczących targów. O około 10% do 35 490 wzrosła liczba odwiedzających targi i o około 4% do 1 019 liczba wystawców. To była największa wystawa Chillventa w historii. Od 16 do 18 października 2018 roku Centrum Wystawowe w Norymberdze przekształciło się w branżowe spotkanie międzynarodowej społeczności chłodnictwa, klimatyzacji, wentylacji i pomp ciepła. 15 października, w przeddzień targów, w spotkaniu ekspertów Chillventa CONGRESS wzięło udział rekordowo 302 uczestników (+20%).

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyjątkowego wyniku Chillventa 2018. Po dziesięciu latach Chillventa 2018 ponownie ustanawia prawdziwy kamień milowy z udziałem 1 019 wystawców z całego świata. Całość dopełnia rekordowy udział wizyt handlowych: do Chillventa przybyło 35 490 gości. Ale nie tylko liczby przekonały ekspertów, ale przede wszystkim doskonała atmosfera w salach. Tutaj eksperci spotykają się z ekspertami. Zatem podstawą Chillventa raz bardziej imponująco swoją rolę jako wiodące wydarzenie dla międzynarodowego przemysłu chłodniczego z segmentów klimatyzacji powietrza, wentylacyjnych i pomp ciepła. - powiedział Daniela Heinkel, dyrektor Chillventa 2018.

Międzynarodowa Chillventa
Międzynarodowa obecność firmy Chillventa wśród wystawców i odwiedzających zawsze była na wysokim poziomie. Wystawcy w dwóch trzecich pochodzą z zagranicy. Pierwsze pięć miejsc zajmują Włochy, Chiny, Turcja, Hiszpania i Francja. W pierwszej dziesiątce znajdziemy m.in. Wielką Brytanię, Stany Zjednoczone, Belgię, Czechy i Holandię. Bardzo podobnie u gości: znacznie ponad połowa z 35 490 gości Chillventa przybyła do centrum wystawowego Nürnberg z całego świata.

- Wraz ze znacznym wzrostem wystawców i zwiedzających, zarówno na poziomie krajowym jak i międzynarodowym, Chillventa podkreśla swoją pozycję jako światowego lidera wystawcy dla chłodnictwa. - Powiedział Richard Krowoza, członek Zarządu NürnbergMesse.

Odwiedzający bardzo zadowoleni
Znaczenie Chillventa znajduje również odzwierciedlenie w wysokim odsetku decydentów. Ośmiu na dziesięciu gości handlowych stwierdziło, że są zaangażowani w procesy zakupowe i zarządzania. 98% odwiedzających stwierdziło, że jest zadowolonych z oferty przedstawionej przez tegoroczną wystawę. Wielkie zaangażowanie branży znalazło również odzwierciedlenie w chęci ponownego udziału w Chillventa 2020. Dziewięciu na dziesięciu twierdzi, że ponownie odwiedzi nadchodzącą Chillventę - w roku 2020.

Wystawcy chwalą Chillventa 2018
Atmosferę pełnych sal wystawowych Chillventa uważa się za znakomitą. Tutaj eksperci spotykają się z ekspertami i prowadzą dialog. Ten pozytywny wizerunek stanowi także podstawę niezależnego badania wystawców. Dla przykładu 94% firm wystawiających stwierdziło, że impreza była dla nich sukcesem. Około 95% osób nawiązało nowe kontakty biznesowe, a dziewięciu na dziesięciu wystawców potwierdziło, że będą wystawiać ponownie.

Chillventa CONGRESS oraz fora w salach zapewniły profesjonalny, głęboki wgląd w aktualne tematy branżowe. - W ponad 200 wykładach w cztery dni i siedmiu różnych miejscach, uczestnicy konferencji i goście Chillventa zostali poinformowani szczegółowo komponentach, systemach i zastosowniach w chłodnictwie, klimatyzacji, wentylacji i pompach ciepła - wyjaśnia Dr. Ing. Rainer Jakobs, konsultant techniczny i koordynator programu technicznego Chillventa. Tematem wystawy, forów technicznych i Kongresu był Internet rzeczy (IoT), bezpieczeństwo systemów chłodniczych, wdrażanie 42. BimSchV, aktualnych celów klimatycznych, eco design, odzysk czynnika chłodniczego i rozporządzenie F-gazowe, efektywność, sterowanie, innowacje w zakresie wymiany ciepła, klimatyzacja centrów danych, systemy odzysku ciepła i zimnej wody.

www.chillventa.de/congress i www.chillventa.de/fachforen 

Specjalne prezentacje i wiedza praktyczna
Dwie specjalne prezentacje podczas Chillventa zgromadziły ekspertów HVACR. Zwiedzający mieli do dyspozycji dużą wiedzę ekspercką dla specjalnych obszarów "Higieny w ogrzewanych powietrzem wymiennikach ciepła" i "Pompa ciepła: kluczowa technologia dla pomyślnego zwrotu energii".

www.chillventa.de/rahmenprogramm 

Nagroda Chillventa AWARD
Nagroda Chillventa AWARD została przyznana po raz drugi w 2018 roku. Nagrody zostały wręczone zwycięzcom pierwszego dnia targów. Zwycięskie projekty: www.chillventa.de/presseinformationen 

Najbliższa Chillventa odbędzie się w dniach 13-15 października 2020 r. W Centrum Wystawowym w Norymberdze.