W dniach 16-18 października w Norymberdze odbyła się 7 edycja Targów Chillventa 2018. W tegorocznej edycji, wiodących światowych targów, udział wzięły spółki KAISAI, KLIMOR oraz – po raz pierwszy pod parasolem Grupy Klima-Therm – BARBOR. Głównym celem uczestnictwa grupy było umożliwienie bezpośredniego kontaktu potencjalnym odbiorcom urządzeń z przedstawicielami spółek oraz zapoznanie się z nowościami produktowymi.

Chillventa to obecnie jedne z największych targów branży chłodniczej i klimatyzacyjnej o zasięgu światowym. Tym razem na imponującej wielkością powierzchni 7 hal wystawowych Messezentrum, wzięło udział ponad tysiąc wystawców z 45 krajów, a liczba odwiedzających przekroczyła 30 tys. osób. Liczne nowinki techniczne, proponowane przez wystawców, pozwoliły zaobserwować jak bardzo producenci dostosowują swoje produkty do stale rosnących wymagań klientów.

Grupa KLIMA-THERM specjalnie dla swoich Klientów, podczas tej edycji targów zaprezentowała najnowsze rozwiązania specjalistycznych urządzeń klimatyzacyjnych i wentylacyjnych. Goście licznie odwiedzający stoisko mogli otrzymać szczegółowe informacje na temat central wentylacyjnych z typoszeregu EVO oraz kompaktowej centrali rekuperacyjnej z odzyskiem ciepła KCX PLUS 500 KLIMOR. Ekspozycja marki KAISAI obejmowała flagowe urządzenia klimatyzacyjne z segmentu RAC i LCAC, nową kurtynę powietrzną, klimatyzatory ścienne, przenośne typu KPC i KPPD z funkcją grzania oraz pompę ciepła typu powietrze-woda. Z portfolio marki BARBOR przedstawiony został obrotowy wymiennik ciepła z dużą sprawnością temperaturową.

Październikowa światowa wystawa odbywająca się w Norymberdze to obowiązkowy punkt dla wszystkich, którzy chcą nadążyć za najnowszymi trendami HVAC. Targi Chillventa przyczyniają się do spotkań specjalistów z całego świata, tworząc sieć współpracy, w której z wiedzy i technologii wyrastają nowe możliwości.

- Rynek chłodnictwa z pewnością nie stoi w miejscu, a to oznacza nowe wyzwania, nie tylko dla nas, ale i dla naszych kontrahentów. Jest nam niezwykle miło, że za każdym razem prezentacja naszych wyrobów na tak prestiżowych targach nie przechodzi niezauważona - mówi Ewa Pilarska, Dyrektor ds. Marketingu i PR w Grupie Klima-Therm – i dodaje – jesteśmy przekonani, iż udział Grupy KLIMA-THERM w jednej z największych wystaw w Europie stanowił skuteczne narzędzie handlowe i wizerunkowe, wzmacniając przy tym postrzeganie naszej firmy jako lidera branży HVAC.

W marcu 2019, w ramach kontynuacji projektu udziału w wiodących wystawach światowej branży chłodnictwa, klimatyzacji, wentylacji i pomp ciepła, Grupa Klima-Therm pojawi się w prestiżowym gronie wystawców targów ISH we Frankfurcie.