Chillventa eSpecial, któremu towarzyszył Kongres Chillventa, obejmował wiele atrakcji w dniach 13-15 października: 30 prezentacji na Kongresie Chillventa, 75 prezentacji produktów, ponad 300 okrągłych stołów z udziałem 207 wystawców i łącznie ponad 6800 aktywnych uczestników ze 113 krajów, którzy zaangażowane rozmowy na najwyższym profesjonalnym poziomie w ponad 100 000 wiadomości błyskawicznych i 1200 rozmowach wideo. Wszystko to pokazuje, że branża bardzo potrzebowała takiego wydarzenia. Opinie były niesamowicie pozytywne. Przygotowania do kolejnych kamieni milowych rozpoczynają się teraz z nowym rozmachem: Europejski Szczyt Pomp Ciepła odbędzie się 26 i 27 października, a Chillventa zaplanowano na 11-13 października 2022 r.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z dużej liczby wystawców i zwiedzających na targach Chillventa eSpecial! Wstępne pozytywne opinie zebrane podczas wydarzenia pokazują, że sektor chłodnictwa, klimatyzacji, wentylacji i pomp ciepła był bardzo zadowolony z cyfrowych możliwości, jakie zapewnił Chillventa eSpecial. Szczególnie chwalone były możliwości nawiązywania kontaktów i kojarzeń, a także wysoki poziom prezentacji kongresowych i prezentacji produktów wystawców. Zaangażowanie, które wykazała branża, napędza nas teraz, gdy przygotowujemy się do Europejskiego Szczytu Pomp Ciepła 2021 i Chillventa 2022, z których oba powrócą do Centrum Wystawienniczego w Norymberdze ”- powiedziała Petra Wolf, członek zarządu NürnbergMesse. podsumowując Chillventa eSpecial.

Covid-19 jest kluczową kwestią również dla ekspertów w dziedzinie chłodnictwa
Tematy poruszane podczas Kongresu Chillventa i prezentacje produktów na Chillventa eSpecial obejmowały całe spektrum najnowszych osiągnięć związanych z technologią chłodnictwa, klimatyzacji, wentylacji i pomp ciepła, począwszy od badań, rozwoju i rzeczywistego życia, wraz z obecnymi ramami politycznymi.

Koronawirus był głównym tematem, który został szczegółowo omówiony we wszystkich segmentach branży zarówno na Kongresie Chillventa, jak i podczas prezentacji. Jako krytyczne ogniwo w wyżywieniu światowej populacji przedstawiono również i dogłębnie przeanalizowano łańcuch chłodniczy. Jedna ze szczególnie pouczających prezentacji, zawierająca fakty i liczby, była poświęcona wodorowi. Te obiektywne informacje pomagają spojrzeć na aktualny szum wokół tego problemu we właściwym świetle. Czynniki chłodnicze, w szczególności gospodarka o obiegu zamkniętym, nielegalny import i czynniki chłodnicze o niskim współczynniku GWP, zostały szczegółowo opisane i omówione.

W ponad dziesięciu prezentacjach badano pompy ciepła, od suszarek bębnowych po zastosowania w sieci ciepłowniczej. Niezwykle popularne były też rozmowy o układach hybrydowych (które mogą jednocześnie grzać i chłodzić). Pięć prezentacji poświęconych sytuacji w centrach komputerowych w Niemczech, w tym wpływowi pandemii koronawirusa, dotyczyło najnowszych danych, trendów, wyzwań oraz obecnych i przyszłych rozwiązań.

Zarezerwuj daty - Europejski Szczyt Pomp Ciepła 2021 i Chillventa 2022
Następnym kamieniem milowym jest European Heat Pump Summit, kongres międzynarodowej społeczności pomp ciepła, który odbędzie się w Norymberdze w dniach 26-27 października 2021 r. Podczas tego wydarzenia znani prelegenci spotkają się z międzynarodowymi decydentami z przemysłu, handlu i społeczność badawcza w celu omówienia najnowszych osiągnięć rynkowych, zagadnień badawczych i rozwojowych oraz trendów w zastosowaniach pomp ciepła. Kolejna regularna impreza Chillventa odbędzie się w centrum wystawowym w Norymberdze w dniach 11-13 października 2022 r.

„Po sukcesie Chillventa eSpecial, z optymizmem patrzymy w przyszłość i rozpoczynamy przygotowania do Europejskiego Szczytu Pomp Ciepła i kolejnego pełnego energii Chillventa. Z niecierpliwością czekamy na osobiste powitanie społeczności z powrotem w Norymberdze ”, zauważa Daniela Heinkel, dyrektor wystawy Chillventa w NürnbergMesse.