Danfoss twierdzi, że nieprzerwanie ocenia sytuację od czasu wstrzymania działalności biznesowej w Rosji 28 lutego i na Białorusi 4 marca br.

1 kwietnia Danfoss ogłosił: „Biorąc pod uwagę skutki sankcji, zakłóceń łańcucha dostaw i innych wyzwań logistycznych, zdecydowaliśmy się zainicjować kontrolowane wyjście z Rosji i Białorusi. Nasze myśli i modlitwy są z narodem ukraińskim i wszystkimi innymi cierpiącymi na wojnie. Naszym priorytetem numer jeden pozostaje bezpieczeństwo naszych pracowników i ich rodzin.”

Danfoss twierdzi, że zainicjował ten proces i rozważa różne opcje.

„Nasze zespoły w Rosji i na Białorusi są doskonałe, co znacznie utrudnia tę decyzję. Żałujemy tej decyzji, ale w obecnej sytuacji nie widzimy innej opcji. W dalszym ciągu monitorujemy sytuację i działamy w pełnej zgodności ze wszystkimi sankcjami w miarę ich rozwoju. Nadal stawiamy na pierwszym miejscu bezpieczeństwo i dobre samopoczucie naszych rosyjskich i białoruskich zespołów oraz ich rodzin” – dodaje firma.

Danfoss działa w Rosji od 1993 roku. Posiada biuro w Moskwie, które zatrudnia około 25 osób. Jest również właścicielem producenta wymienników ciepła Ridan w Niżnym Nowogrodzie.