Według Danfoss wznowiona działalność biznesowa będzie koncentrować się na przywracaniu infrastruktury krytycznej w zniszczonych miastach i miasteczkach.

„Kluczowe jest dla nas dalsze wspieranie naszych klientów na Ukrainie” – powiedział Adam Jędrzejczak, prezes Danfoss East Europe. „Jest to nie tylko słuszne, ale nasze produkty są również kluczowymi komponentami infrastruktury krytycznej, którą należy odbudować”.

W liście do Serhija Anashkina, prezesa Ukraińskiego Stowarzyszenia Chłodnictwa, Danfoss ujawnił, że wysłał już 18 palet zaworów kulowych i filtrów typu JIP do Mikołajowa na południu Ukrainy w celu naprawy nieszczelności w sieci ciepłowniczej.

Większość ukraińskich pracowników zdecydowała się pozostać na Ukrainie, gdy rozpoczął się kryzys, ale rodziny zostały ewakuowane przez zespół kryzysowy Danfoss.

„Ponieważ poziom bezpieczeństwa w większości części Ukrainy poprawia się, pracownicy zaczynają się wycofywać” — poinformował Danfoss.

Obecnie w Polsce przebywa 40 Ukraińców – w tym ośmiu pracowników Danfossu. Szesnastu Ukraińców przebywa w Niemczech, sześciu w Danii, czterech w Hiszpanii, trzech na Słowacji i dwóch w Austrii.

„Bezpieczeństwo i ochrona naszego zespołu pozostaje naszym głównym priorytetem i pomimo niepewności kluczowe było dla Danfoss wznowienie działalności biznesowej w tym kraju tak szybko, jak to możliwe” — mówi Danfoss.

Na razie klienci Danfoss mogą odebrać swoje produkty w, jak to określa Danfoss, magazynie przeładunkowym, który powstał we Lwowie.