Panasonic Corporation rozpoczął produkcję pomp Aquarea w Panasonic AVC Networks Czech, s.r.o. (PAVCCZ) w październiku 2018 zaczynając od jednej linii produkcyjnej. Firma zapowiada, że będzie stopniowo zwiększać produkcję do 40 000 jednostek rocznie, zgodnie ze średnioterminowym planem Panasonic, stając się jedną z głównych fabryk pomp Aquarea.

Od 2010 roku firma Panasonic z Aquarea ustanawia standardy dla pomp ciepła powietrze-woda w Europie, dzięki swojej niezawodności, prostocie i innowacyjności. Do tej pory pompy ciepła marki Panasonic były eksportowane do Europy z malezyjskiej fabryki urządzeń klimatyzacyjnych. Nowa linia produkcyjna w Czechach ma zaspokoić rosnące w Europie zapotrzebowanie na odnawialne źródła energii. Czas realizacji zamówień dla klientów europejskich zostanie skrócony i zapewni bardziej elastyczne podejście do projektowania produktów zgodnie z przepisami europejskimi. W przypadku klientów Panasonic w Europie czas realizacji zamówień Aquarea zostanie skrócony dzięki krótszym połączeniom transportowym, które również przyczyniają się do zmniejszenia kosztów i wpływu na środowisko transportu morskiego z Malezji.

Linię do produkcji pomp ciepła otwarto w Czechach przy fabryce produkującej telewizory LCD oraz odtwarzacze i nagrywarki Blu-ray.

 

Fot. Przedstawiciele Panasonica otwierają nowy obiekt w Pilźnie