Technologia (Wentylacja)

G120P - Przemienniki częstotliwości dedykowane do pomp i wentylatorów

Przemienniki G120P przeznaczone są do efektywnych energetycznie instalacji sterowania pompami lub wentylatorami w systemach budynkowych: - Regulacja prędkości wentylatorów nawiewnych i wyciągowych w centralach wentylacyjnych dostosowujących wydajność do sygnałów zapotrzebowania - Regulacja prędkości pomp cyrkulacyjnych w instalacjach HVAC - Regulacja ciśnienia w instalacjach z pompami poziomu.  

KE w sprawie pomp ciepła: obliczenia OZE i SFP

Komisja Europejska w sprawie obliczania OZE i SPF dla pomp ciepła. Zgodnie z Dyrektywą 2009/28/WE minimalna wartość SPF dla pomp ciepła zasilanych energią elektryczną musi wynosić 2,5 aby energia została uznana za energię odnawialną.

KAWKA - dla poprawy jakości powietrza

Dofinansowanie do kolektorów słonecznych, rozbudowy sieci ciepłowniczej, termomodrnizacji i likwidacji domowych kotłowni z piecami węglowymi. KAWKA - program z 400 mln zł dla ograniczenia smogu w miastach i poprawy jakości powietrza.

Termowizja dla branży HVACR

Zastosowanie termowizji w branży HVAC & R pozwala obiektywnie ocenić jakość wykonania instalacji oraz pomaga w udoskonaleniu rozwiązań projektowych i monitorowaniu procesów technologicznych i eksploatacji urządzeń. Dzięki badaniom termowizyjnym można skontrolować rzeczywisty stan techniczny instalacji HVACR, zlokalizować źródła wycieków z instalacji, mostki cieplne, oszacować koszty jej utrzymania lub remontu w kierunku przyszłych energooszczędności.

Klimakonwektory inwerterowe RHOSS

ELEKTRONIKA SA poleca: Klimakonwektory z inwerterem - nowoczesne technologie do instalacji w różnorodnych pomieszczeniach.

nZEB w Polsce - budownictwo energooszczędne 2020

Budynko o bardzo niskim lub "niemal zerowym zużyciu energii" (nZEB) będą obowiązkowe dla wszystkich nowych konstrukcji od 2020 roku mocą europejskich przepisów dotyczących budynków (EPBD) oraz efektywności energetycznej (EED). Wymaga to od krajów europejskich opracowania szczegółowych planów rozwoju i wdrożenia budownictwa niskoenergetycznego do 31 grudnia 2020.

Właściwa eksploatacja systemów wentylacji - sukcesem ekonomicznym

Precyzyjny pomiar pozwala na zoptymalizowanie czasu pracy urządzeń, przez co stwarza możliwość uzyskania dużych oszczędności energii pobieranej przez m.in. przez układy chłodzenia i osuszacze. Precyzyjny pomiar jest możliwy dzięki odpowiedniemu wzorcowaniu i kalibracji urządzeń pomiarowych.

Jak wykorzystać pracę wentylatora w celu zwiększenia wydajności wywietrznika? Układy hybrydowe Monsun

Projektanci wentylacji często zamierzają łączyć pracę mechaniczną wentylatora z wywietrznikiem grawitacyjnym. Wyłączony wentylator (w stanie "off") spełnia funkcję niedoskonałego wywietrznika grawitacyjnego, pozwalającego jedynie na usuwanie powietrza w sposób naturalny. Czy można połączyć pracę wentylatora z wywietrznikiem i jednocześnie pogodzić niezależne działanie natury i mechaniki urządzenia? Czy naturalną wentylację może wspomóc pracujący wentylator?